11.11.2013 Správa silnic Moravskoslezského kraje, p. o. provádí sečení travnatých ploch a údržbu vzrostlé zeleně a keřů kolem silnic II. a II. tříd, které jsou v majetku Moravskoslezského kraje, dvakrát ročně. První sečení probíhalo v letních měsících a hlavním důvodem bylo zachovat rozhledovou viditelnost na našich cestách. Do konce listopadu bude dokončena druhá seč.
 A seen krovinorezem 1013
 
 
„Letošní příznivé počasí podzimních měsíců nám umožnilo přistoupit k sečení trávy na plnou šířku. Můžeme tedy konstatovat, že v současnosti máme kolem našich cest posečeny zelené silniční pásy na celou šířku silničního příkopu. V těchto dnech už jen provádíme sečení na méně dostupných místech, kde není možné použít techniku. V těchto případech zde nastupují naši pracovníci s ručními křovinořezy a strunovýmisekačkami,“ informoval technicko-porovozní náměstek Správy silnic Milan Novák a dodal: „V případě vhodných klimatických podmínek se v nastávajícím období mimo stavění zásněžek a sněhových kůlů hlavně zaměříme na výsek křoví, kácení stromů a ořez suchých větví silničního stromoví lemující silnice II.a III. tříd.“
 
A seen trvy 84
 
Správa silnic Moravskoslezského kraje udržuje kolem 2 700 km silnic II. a III. tříd s přibližně 15 mil.  m2  zelených ploch.