inmotion discount
stin

Vydaná: úterý 02.12.2014 10:54 

Na jev:LEDOVKA(NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):Praha,Středočeský,Karlovarský,    Plzeňský,Jihočeský,Pardubický,Královéhradecký,Vysočina,Jihomoravský,Zlínský,        Olomoucký,Moravskoslezský od úterý 02.12.2014 11:00  do středy 03.12.2014 18:00

S okamžitou platností rušíme výstrahu č. 2014/76 Tato výstraha upřesňuje předešlou výstrahu, z důvodu snížení stupně nebezpečí a prodloužení časové platnosti.

Počasí u nás bude i nadále ovlivňovat tlaková níže nad západním a centrálním Středomořím.

Na většině území ČR se vyskytuje ledovka, v Ústeckém a Libereckém kraji jen ojediněle. Během úterního dne a v noci na středu se budou teploty pohybovat pod nebo kolem bodu mrazu, proto vytvořená ledovka bude přetrvávat.

V úterý se nová ledovka již bude tvořit jen místy, zejména na jihu území a ve středu ráno a dopoledne místy i jinde. Po oba dny se bude ledovka tvořit s menší intenzitou než v pondělí.

V průběhu středy budou srážky přecházet do deště a budou slábnout. Při

vzestupu teplot nad nulu bude led z namrzlých předmětů odpadávat.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

-Při výskytu ledovky vzniká nebezpečí četných úrazů a zvýšené  nehodovosti. Komunikace jsou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat  velkou pozornost místním podmínkám.

-V případě jízdy autem sledovat dopravní zpravodajství a dbát zvýšené opatrnosti. Lze očekávat problémy v silniční i železniční dopravě.

-V důsledku vzniklé silné ledovky přetrvává možnost lámání větví nebo celých stromů, poškození elektrického vedení a tím i výpadky v dodávkách elektrické energie.

Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ - Praha ve spolupráci s VGHMÚř

http://pocasi.chmi.cz/