inmotion discount
stin

 

Vydaná: neděle 10.08.2014 11:38 

Na jev: SILNÉ BOUŘKY (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ): Vysočina, Jihomoravský,        Zlínský,  Olomoucký, Moravskoslezský, od pondělí 11.08.2014 11:00  do pondělí 11.08.2014 23:00

 

Před zvlněnou studenou frontou, která v noci na pondělí začne od západu ovlivňovat počasí u nás, k nám bude proudit teplý vzduch od jihu. Během pondělí bude zvlněná studená fronta zvolna postupovat přes naše území k východu.

 

V teplém vzduchu před frontou a na frontě očekáváme na našem území místy bouřky, ojediněle intenzivní, se srážkovými úhrny kolem 40 mm a nárazy větru kolem 20 m/s.

 

--+V oblastech zasažených přívalovými srážkami lze očekávat rychlý odtok vody ze svahů, rychlé rozvodnění malých toků, potoků a jindy suchých  koryt,    zatopení níže položených míst, sklepů, podemletí komunikací apod. –Při průtoku vody přes komunikace či jejich zatopení nevjíždět do vody,  pozor na podemletí krajnic a mostů. -Pro omezení škod nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.). -Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.

Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ - Praha/ve spolupráci s VGHMÚř

        http://pocasi.chmi.cz/