2.2. 2017  Kolem půlnoci ustalo sněžení, takže silnice jsou sjízdné. Na chemicky udržovaných vozovkách se místy udržuje rozbředlá kaše, ale většinou jsou komunikace mokré nebo holé. Inertní trasy jsou čerstvě posypané a je na nich ujetá vrstva sněhu do několika centimetrů. Během noční směny podle hlášení dispečerů proplužili silničáři přes 15 tisíc kilometrů silnic.

Sněžení bylo poměrně intenzivní, ale většinou ustalo do půlnoci. V průměru napadlo od 10  do 20 centimetrů sněhu. Asi nejvíce to bylo na Novojičínsku, kde v nížinách spadlo 15 cm a na horách až ¼ metru sněhu, ale i velká města  v kraji například Karviná dostala pořádnou dávku až 15 centimetrů, což v bočních malých  ulicích může způsobovat v ranních hodinách problémy.

V terénu máme veškerou naši techniku a stále platí nejvyšší stupeň pohotovosti. Pomáhají také dodavatelské firmy především s radlicemi a pluhy. Počasí sledují dispečeři nepřetržitě, často i z několika zdrojů, tak aby mohli s předstihem a pružně reagovat na vývoj nebo výkyvy počasí.  

Stále platí, že řidiči musí věnovat jízdě zvláště na silnicích nižších tříd a ve vyšších polohách zvýšenou opatrnost. Uzavřen je až do odvolání úsek silnice I/56 z Ostravice na Bílou pro kamiony. Ta vede kolem přehrady Šance, kde je ochranné pásmo a nesmí se tam používat chemie.