inmotion discount
stin

2.2. 2017  Kolem půlnoci ustalo sněžení, takže silnice jsou sjízdné. Na chemicky udržovaných vozovkách se místy udržuje rozbředlá kaše, ale většinou jsou komunikace mokré nebo holé. Inertní trasy jsou čerstvě posypané a je na nich ujetá vrstva sněhu do několika centimetrů. Během noční směny podle hlášení dispečerů proplužili silničáři přes 15 tisíc kilometrů silnic.

Sněžení bylo poměrně intenzivní, ale většinou ustalo do půlnoci. V průměru napadlo od 10  do 20 centimetrů sněhu. Asi nejvíce to bylo na Novojičínsku, kde v nížinách spadlo 15 cm a na horách až ¼ metru sněhu, ale i velká města  v kraji například Karviná dostala pořádnou dávku až 15 centimetrů, což v bočních malých  ulicích může způsobovat v ranních hodinách problémy.

V terénu máme veškerou naši techniku a stále platí nejvyšší stupeň pohotovosti. Pomáhají také dodavatelské firmy především s radlicemi a pluhy. Počasí sledují dispečeři nepřetržitě, často i z několika zdrojů, tak aby mohli s předstihem a pružně reagovat na vývoj nebo výkyvy počasí.  

Stále platí, že řidiči musí věnovat jízdě zvláště na silnicích nižších tříd a ve vyšších polohách zvýšenou opatrnost. Uzavřen je až do odvolání úsek silnice I/56 z Ostravice na Bílou pro kamiony. Ta vede kolem přehrady Šance, kde je ochranné pásmo a nesmí se tam používat chemie.