inmotion discount
stin

9.1. 2017  V kraji platí výstraha na velmi silný mráz. Ode dnešního dne  9. ledna od 18:00 do středy 11. ledna do 10:00 hodin bude hodně mrznout. Varování vydal ČHMÚ. 

Počasí u nás ovlivňuje tlaková výše, která se bude přesunovat nad východní Evropu. Ve východních krajích ČR se bude udržovat velmi studený vzduch.  Během noci na úterý (10. 1.) a na středu (11.1.) budou teploty na východní a severovýchodní Moravě a ve Slezsku klesat pod -12 °C, na severovýchodě místy pod -18 °C.    V noci na středu se silné mrazy vyskytnou pravděpodobně na většině území ČR.  Ve středu večer a v noci na čtvrtek se v Čechách bude místy tvořit při mrznoucím dešti ledovka. 

Lidé by se měli chránit přiměřeně teplým oblečením (ve více vrstvách), teplou obuví, rukavicemi a pokrývkou hlavy. Pobyt venku by měly omezit malé děti, nemocní a senioři. Proti prochladnutí pomáhá tělesný pohyb, teplý nápoj a jídlo. Nedoporučuje  se konzumovat alkohol, který rozšiřuje cévy, a tím dochází k vyšším tepelným ztrátám, i když máme pocit tepla.