inmotion discount
stin

6.1.2017  Řidiče potrápí sněhové jazyky a během následujících hodin klesnou teploty, o víkendu to může být v horských údolích až mínus 20 stupňů. Stále fouká silný vítr na Bruntálsku, Frýdecko-Místecku a Opavsku, kde se tvoří sněhové jazyky. Pro následující hodiny a dny platí pro náš kraj výstraha ČHMÚ na silný mráz.

Třetí stupeň pohotovosti mají nadále všechna střediska SSMSK. Podle předpovědi počasí by mělo během víkendu slábnout také sněžení a situace na silnicích by se měla uklidnit.  Při vyšších mrazech budou silničáři používat v případě potřeby speciální solanku pro zkrápění posypové soli, protože běžná posypová sůl přestává být při teplotách pod mínus 10 st. C účinná. Inertním posypem budou průběžně ošetřovány také silnice nižších tříd.

Pluhy najely v průběhu včerejší noci téměř sedm a půl tisíce kilometrů, 105 nasazených sypačů spotřebovalo přibližně 350 tun soli, 430 t inertních materiálů a asi 10 tun solanky. Napadlo v průměru od jednoho do 20 centimetrů sněhu.  Větší spad sněhu byl v západní části kraje, zejména v oblasti Jeseníků.

M plužení 2. vozidlo ke krajnici na sil. I 11 M.Heraltice

Ranní plužení silnice I/11 M. Heraltice