inmotion discount
stin

11.11.2016 I. etapa rekonstrukce silnice II/464 mezi Sedlnicemi a Mošnovem, která byla zahájena začátkem září 2016 je dokončená. Na opravu staré silnice naváže stavba nového úseku, který povede k průmyslovému závodu Hyundai Mobis. Práce na projektu, který je financován z Integrovaného operačního programu za spoluúčasti Moravskoslezského kraje s náklady ve výši téměř 35 milionů korun, budou trvat zhruba rok.

Na již opravený úsek staré cesty III/4809, naváže výstavba nové, zhruba kilometrové silnice včetně tří křižovatek, nových chodníků, cyklostezky i autobusových zastávek. Silnice tak umožní kvalitní a kapacitní připojení závodu na silniční síť a v budoucnu bude fungovat jako přípojka k obchvatu Mošnova.

Mošnov 2

 

K vybudování dopravní spojky, vedoucí k průmyslové zóně Mošnov, se Moravskoslezský kraj jako vlastník komunikace, zavázal v  investiční smlouvě se společnostní Hyundai Mobis.

Podkladem pro umístění a stanovení rozsahu stavby silnice byla celková koncepce řešení průmyslové zóny Mošnov, jejíž součástí je i koncepce dopravy v tomto území.