inmotion discount
stin

6.6.2016 Intenzivní silniční doprava si žádá rozšiřování bezpečnostních prvků na silnicích. Správa silnic Moravskoslezského kraje mimo jiné realizuje nové způsoby ochrany silničního provozu a to od bílení stromů přes červené výstražné nátěry na komunikacích až po instalaci bezpečnostních svodidel nebo takzvaných kočičích očí.

  

Také v letošním roce budou krajští silničáři pokračovat v označování pevných překážek na okraji vozovky, čímž se rozumí nátěr bílých pruhů na jednotlivé stromy rostoucí v krajnicích nebo celé aleje stromů. Správa silnic v rámci údržbových prací nabílené stromy následně opatřuje odrazkami, tak aby řidiče na nebezpečnou překážku upozornily.

 

 bezpečnost Oprava povrchu silnice III 01130 ul. Rolnická Opava 009

 

Dalším bezpečnostním prvkem může být červený zdrsněný povrch vozovky před přechodem pro chodce v místech velkého pohybu především dětí, nebo před prudkými zatáčkami.

 

Na základě doporučení Policie ČR jsou v nebezpečných úsecích, nebo v úsecích, kde se již stala nehoda, instalována svodidla.

 

 bezpečnost Poruba Děhylov

 

V současnosti silničáři vytipovávají vhodné úseky pro instalaci zapuštěných kovových odrazek do vozovky tzv. „kočičích očí“. Instalace takových odrazek je vhodná na nebezpečné zatáčky, nebezpečná stoupání, k rozdělení čtyřpruhů nebo na úseky s výskytem častých mlh. Pro instalaci takového bezpečnostního prvku však povrch vozovky musí splňovat několik podmínek, což je např. stáří povrchu či způsob zimní údržby.

 

 bezpečnost samotisky alej 12122 galerie 980