inmotion discount
stin

4.4.2016 V tomto týdnu se na mnohých místech našeho kraje rozjedou vysprávky silnic II. a III. třídy, na kterých během zimy vznikly trhliny nebo výtluky. Ve srovnání s předchozími léty je množství výtluků menší, díky mírné zimě.

Silničářům 31. března skončila zimní pohotovost a nyní již v plném nasazení čistí silnice od nánosů posypových materiálů a začínají opravovat komunikace. To, kdy mohou silničáři začít s opravami je závislé na rozjezdu obaloven, které připravují teplou balenou směs potřebnou k opravě. V jednotlivých okresech tak mohou být začátky rozdílné. Například středisko Nový Jičín začíná s opravami tento týden, střediska Opava a Karviná po 11. dubnu stejně jako středisko Frýdek-Místek a středisko Bruntál, které jsou situovány ve vyšších polohách, a zima zde přetrvává déle.

 

vysprávky1

 

Na vysprávky krajských silnic má Správa silnic k dispozici cca 50 mil. Kč, které by měly být pro zvládnutí všech oprav dostačující. Drobné opravy komunikací budou probíhat nejen na jaře, ale pokračovat budou i v letních měsících. To by se měly rozjet i souvislejší opravy silnic, které budou financovány jednak z rozpočtu Moravskoslezského kraje a jednak ze Státního fondu dopravní infrastruktury,“ informoval technicko-provozní náměstek Milan Novák.