inmotion discount
stin

15.3.2016 Během nočních a ranních hodin napadlo na silnicích v Moravskoslezském kraji na jesenické straně do 10 cm nového sněhu v Beskydech to bylo kolem 12 cm. V současnosti sněžení ustálo a teploty se pohybují kolem -10 C až + 20 C. Silničáři byli v pohotovosti celou noc s nasazením veškeré techniky.

V současnosti jsou hlavní tahy po chemickém ošetření holé mokré, někde se může vyskytovat rozbředlý sníh. Na silnicích nižších tříd ve vyšších polohách je ujetá vrstva sněhu krytá posypem v nižších polohách může být rozbředlá vrstva sněhu ošetřená inerním posypem. Všechny silnice v Moravskoslezském kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

Do dnešních 12:00 hod bude uzavřen úsek silnice I/56 Ostravice – Bílá a to pro kamiony a nákladní auta s přívěsem. Tato část silnice byla pro těžká auta uzavřena již v pondělí 14. 3. 2016 od 21:00 hod. Kdy bude povolen průjezd kamionů, bude záležet na vývoji klimatických podmínek.

 

Během dnešního dopoledne budou silničáři provádět dočišťování komunikací. Dle předpovědi počasí by sněžení mělo postupně ustávat na celém území kraje.