inmotion discount
stin
2.3.2016 Ve srovnání s celým  průběhem tohoto zimního období můžeme konstatovat, že sněžení, které začalo v Moravskoslezském kraji  1. března patři k těm nejvydatnějším atakům letošní zimy.

 

Během 24 hodin napadlo v Jeseníkách celkem do 20 cm nového sněhu, v Beskydech se potvrdila předpověď, kdy na některých místech napadlo až celkem 30 cm nového sněhu. Během včerejšího dne a dnešní noci bylo na silnice vysypáno kolem 800 tun posypové soli, 1100 tun inertního materiálu a vypluženo skoro 10 tisíc km. V terénu se pohybovalo 110 posypových vozidel.

 

 Ilustrační foto

 zu

 

Silničářům se podařilo všechny silnice udržet ve sjízdném stavu. Největší problémy se objevují vždy u kamionů a velkých nákladních aut v kopcovitém terénu. Z těchto důvodů byl uzavřen pro velká auta úsek silnice č. I/56 Ostravice – Bílá, který se nesmí udržovat chemicky. Bude záležet na vývoji počasí, zda se tento úsek opět otevře pro nákladní auta dnes v poledne.

 

V nočních hodinách se kromě sněžení přidala avizovaná ledovka, která však na hlavních tazích nedělala větší problémy, vzhledem k tomu, že byly silnice předem nasoleny. V současnosti se teploty pohybují kolem O0 C a silnice mohou namrzat. Je potřeba si dát pozor hlavně v lesních úsecích nebo na mostech. Určitě je potřebné výrazně snížit rychlost jízdy a přizpůsobit ji stavu a povaze vozovky.