inmotion discount
stin
1.3.2016 Aktuální situace na silnicích v Moravskoslezském kraji po celodenním sněžení není nikterak dramatická. Během dnešního dne napadlo v Jeseníkách do 10 cm nového sněhu, v Beskydech silničáři zaznamenali novou sněhovou nadílku do 15 cm.

V současnosti jsou hlavní tahy po chemickém ošetření holé mokré, na některých místech může na krajnicích ležet rozbředlý sníh. Na silnicích nižších tříd je rozbředlá vrstva sněhu, ve vyšších polohách ujetá vrstva sněhu krytá posypem.

 

 Ilustrační foto sil. č.  I/56 Ostravice - Bílá
 bílá
 
Závažnější komplikace se nevyskytují. Na území Moravskoslezského kraje je uzavřen jediný úsek silnice I/56 Ostravice – Bílá pro kamiony a nákladní auta s přívěsem z preventivních důvodů. Na silnici, která je udržována inertním posypem, neboť se v blízkosti nachází vodní dílo Šance, je ujetá vrstva sněhu krytá posypem, ta však komplikuje kamionům jízdu v kopcovitém terénu. Objízdná trasa je vedena z Frýdku – Místku po silnici I/48 na Příbor, pak po silnici I/58 na Frenštát pod Radhoštěm a dále pak po silnici I/35 na Bumbálku. Řidiči, kteří zvolí trasu přes Frýdlant nad Ostravicí, musí použít do Frenštátu pod Radhoštěm silnici II/483  a poté stejně silnice I/58 a I/35.

 

Podle výstrahy ČHMÚ by ve večerních hodinách, kdy se sníží teplota, mohla situaci na silnicích komplikovat ledovka.

 

Správa silnic Moravskoslezského kraje má v terénu veškerou techniku, která bude v pohotovosti také v noci.