inmotion discount
stin
19.2.2016 Správa silnic Moravskoslezského kraje zkouší nový, finančně méně náročný, druh směrových sloupků, ve kterých je zabudována vysunovatelná sněhová tyč.

 

V současnosti se kolem silnic instalují zvlášť směrové sloupky a na zimní období se, na vybraných úsecích, instalují i sněhové tyče. Jedná se o časově náročný pracovní výkon, který nese s sebou zvýšené finanční náklady. To by se mohlo změnit. Na středisku Nový Jičín byly vyzkoušeny nové směrové sloupky, které mají již zabudované sněhové tyče. Stačí je tak na zimu jen vysunout. Odpadne dvojí instalace a každoroční údržba sněhových tyčí. Navíc silničáři mohou rychleji reagovat na aktuální klimatické podmínky.

 

 sloupek2

 

 „Na středisku Nový Jičín byly vytipovány dva úseky, na kterých jsme nový „chytřejší“ druh směrových sloupků naistalovali,“ informoval vedoucí provozu střediska Nový Jičín Roman Šenk a dodal: „Potřebovali jsme si vyzkoušet, zda nové sloupy nebudou přitahovat nenechavce či vandaly. Zatím jsme nezaznamenali v tomto směru žádný problém.

 

 sloupek3

 

Instalace nových směrových sloupků však bude probíhat postupně, výměnou za špatné nebo chybějící.