inmotion discount
stin

10.2.2016 Silnice I/56 Ostravice – Bílá je od dnešního dne tj. 10. 2. 2016 od 12:00 hod.  do odvolání pro kamiony a nákladní auta s přívěsem z preventivních důvodů uzavřená. Na silnici, která je udržována inertním posypem, neboť se v blízkosti nachází vodní dílo, je rozbředlá vrstva sněhu krytá posypem, ta však komplikuje kamionům jízdu v kopcovitém terénu.

 

zákazkamiony

 


Objízdná trasa je vedena z Frýdku – Místku po silnici I/48 na Příbor, pak po silnici I/58 na Frenštát pod Radhoštěm a dále pak po silnici I/35 na Bumbálku.


Řidiči, kteří zvolí trasu přes Frýdlant nad Ostravicí, musí použít do Frenštátu pod Radhoštěm silnici II/483  a poté stejně silnice I/58 a I/35.

V současnosti jsou všechny silnice v Moravskoslezském kraji sjízdné. Hlavní tahy jsou po chemickém ošetření mokré se zbytky rozbředlého sněhu. Na silnicích nižších tříd ve vyšších polohách, které jsou udržovány inertním posypem, je již slabá vrstva ujetého sněhu krytá posypem.


I když mají silničáři veškerou techniku v terénu, je předpoklad, že se bude, dle předpovědi počasí, situace na silnicích ve večerních hodinách dále zhoršovat.