inmotion discount
stin
12.1.2016 Zimní období se pro silničáře přehouplo do své druhé poloviny. Zatím co pracovníci provozních úseků Správy silnic mají plné ruce práce se zajištěním sjízdnosti krajských silnic, na technických úsecích probíhá již příprava na nadcházející stavební sezónu. V současnosti jsou pro rok 2016 připraveny a radou kraje schváleny rekonstrukce mostů, opěrných zdí, propustků a ostatních součástí silnic. Jedná se o 19 staveb „Mostního programu“ na silnicích II. a III. třídy v rámci celého Moravskoslezského kraje s odhadovanými náklady ve výši 150 mil. Kč.
 
Během zimy proběhnou výběrová řízení na zhotovitele staveb, aby tak bylo možné, hlavně časově náročné opravy, zahájit co nejdříve.
 
Mezi nejvýznamnější stavby zařazené do „Mostního programu“ pro rok 2016 patří na Bruntálsku rekonstrukce mostu ev. č. 4422-3 ve Svobodných Heřmanicích, na Frýdeckomístecku se jedná o rekonstrukci mostu ev. č. 01145-2 v obci Košařiska nebo o celkovou rekonstrukci silnice č. III/4745 Havířov „Šimala“. Na Novojičínsku se bude rekonstruovat most ev. č. 480-007 v Ženklavě a na Opavsku most včetně opěrné zdi a silnice č. III/44325 Budišov-Staré Oldřišůvky.