inmotion discount
stin
21.4.2015 V současnosti finišují práce na čištění krajských silnic od kamení a nečistot vzniklých v průběhu zimní údržby. Správa silnic bude mít vše vyčištěno do poloviny května, a proto můžeme vidět čistící auta i v odpoledních hodinách. Výjimkou budou horské oblasti, kde s ohledem na déletrvající zimní období bude dočištění silnic trvat přiměřeně déle.
 

itn3

 

„Hlavně v průjezdních úsecích obcemi se snažíme o důkladné vyčištění pomocí ručních kartáčů, čistící techniky a kropiček, aby byl efekt co nejlepší. Naši zaměstnanci v případě potřeby pracují i v prodloužených směnách. Práce je hodně, ale daný termín stihneme,“ řekl technicko-provozní náměstek Správy silnic Moravskoslezského kraje Milan Novák a dodal: „To však neznamená, že čistící samosběry už na silnicích nepotkáte. Moravskoslezský kraj uvolnil dalších 8 mil. Kč na nadlimitní čištění pro letošní rok, a některé vybrané úseky silnic se budou čistit v pravidelných intervalech během celého letního období.“

 

 itn2

 

Vzhledem k tomu, že čištěním se výrazně snižuje množství polétavého prachu v ovzduší, Správa silnic pořídila z dotace Státního fondu životního prostředí dva samosběry, které jsou v terénu v případě vhodných klimatických podmínek celoročně. To znamená, že pokud to bude vhodné, vyjedou i v zimě.