inmotion discount
stin

27.3.2015  Pět měsíců zimní pohotovosti silničářů skončí v úterý 31. března a na krajské silnice vyjedou všechna čistící auta Správy silnic Moravskoslezského kraje.   V současnosti mají silničáři na celém území našeho regionu k dispozici celkem 14 čistících strojů, a to 4 jednoúčelové samosběry včetně dvou nových zametačů pořízených z dotací Státního fondu životního prostředí (SFŽP), které jsou v provozu na Opavsku, Karvinsku a Frýdeckomístecku a 10 vozidel s vyměnitelnou čisticí nástavbou, kdy se z nich v zimním období stanou opět sypače.

Jarní čištění komunikací se řídí harmonogramem, který stanovuje postup úklidových prací. Prioritně se vždy začíná čistit v obytných zónách velkých měst a postupně přijdou na řadu nejen ostatní komunikace, ale i mosty. Jarní čištění se zaměřuje také na čištění příkopů a seřezávání krajnic, aby se na silnicích při dešti netvořily kaluže vody.

 

 klid2

 

Vzhledem k tomu, že se na silnicích budou pohybovat pomalé čistící vozy, žádáme řidiče o trpělivost, neboť může dojít ke snížení plynulosti dopravy.