inmotion discount
stin

23.3.2015  Vzhledem k tomu, že dnes jsme se zřejmě probudili, dle předpovědi počasí, do posledního silně mrazivého rána v zimním období 2014/2015, začínáme s intenzivní přípravou na letní údržbu silnic. Během následujících dnů se v našem kraji na cestách objeví samosběry a čistící vozidla a po rozjezdu obaloven se začnou opravovat výtluky, které se dosud opravovaly studenou směsí.

„Jarní úklid komunikací se řídí harmonogramem, který stanovuje postup úklidových prací. Postupně přestavujeme auta zimní údržby na letní a stahujeme některé naše řidiče sypačů z nočních pohotovostí, aby mohli přejít na práce letního charakteru,“ vysvětlil technicko-provozní náměstek Správy silnic Moravskoslezského kraje Milan Novák.

 L3

Během následujících dnů je také předpoklad, že výrobny obalovaných směsí, které se používají na vysprávky výtluků, rozjedou svou činnost a silničáři začnou opravovat vozovky.

 

L5

 

„Můžeme konstatovat, že množství výtluků je srovnatelné s loňským obdobím. Pro letošní rok máme opět připraveno jen na opravy výtluků přibližně 50 mil. Kč,“ doplnil Milan Novák. 

 

L7

 

Kromě vysprávek se na silnicích v těchto dnech ořezávají a kácí přestárlé stromy a čistí se příkopy.