inmotion discount
stin

16.3.2015  Podle předpovědi počasí to vypadá, že zima ustoupila a silničáři se mohou pustit do údržby krajských silnic poškozených po zimním období. Než se tak stane, musí se silnice nejprve vyčistit. I když zimní období oficiálně končí 31. března už nyní vozidla Správy silnic začínají postupně čistit krajské komunikace.

 itn2

 

„Máme zpracován harmonogram čištění, kdy začínáme na důležitých silnicích a průtazích velkých měst. Čištění komunikací bude trvat přibližně 1-2 měsíce. Také letos budeme třídit sesbíranou drť z některých úseků silnic, kterou pak můžeme použít v příštím zimním období,“ informoval technicko-provozní náměstek Milan Novák a doplnil: „Abychom měli silnice co nejdříve vyčištěné, budeme pracovat i v prodloužených směnách.“

 

 tn4

 

K plnému nasazení techniky ještě stále brání nutnost držet zimní pohotovost. Není proto možné veškerou techniku ihned přestavět na letní údržbu. To se bude dít podle klimatických podmínek zřejmě koncem března. Některá střediska jako Bruntál a Frýdek – Místek mají na silnicích stále zimní podmínky.

Silničáři by uvítali pomoc jednotlivých obcí i jejich občanů. Mohou pomoci například úklidem před svými domy, vytvořením hromádek sebraných nečistot, které silničáři odvezou. Práce by se tak urychlily.  

Kontaktní adresy Správy silnic Moravskoslezského kraje jsou k dispozici na www.ssmsk.cz.