inmotion discount
stin

11.3.2015 Vzhledem k velmi nepravděpodobnému vývoji počasí se spadem sněhu a silným větrem v následujícím období v nižších a středních polohách takového rozsahu, že dojde k tvorbě sněhových jazyků nebo závějí, střediska Správy silnic Moravskoslezského kraje zahajují plošně svoz zásněžek a sněhových tyčí. Svoz zásněžek probíhá nejen podél silnic II. a III. tříd, ale také po dohodě s Ředitelstvím silnic dálnic ČR kolem silnic I. tříd.

„Výhled počasí neavizuje žádné sněhové překvapení, proto předpokládáme, že v letošním zimním období již zásněžky potřebovat nebudeme. Současně chceme vyjít vstříc i zemědělcům a proto jsme vyhlásili sběr zásněžek z polí a sněhových tyčí po celém Moravskoslezském kraji,“ řekl technicko-provozní náměstek Správy silnic Moravskoslezského kraje Milan Novák.

 

 Zsnky2

 

Zásněžky se shromažďují na jednotlivých střediscích, kde je ihned prováděna jejich případná oprava, aby tak byly připraveny na další zimní sezónu. Každoročně je počet kusů zásněžek doplňován o zničené nebo zcizené zásněžky. Jednou z činností silničářů je jejich výroba a oprava. V rámci zimní údržby musí zaměstnanci správy silnic navést a odvést přibližně 40 km zásněžek.