inmotion discount
stin
5.8.2014 Během tohoto týdne Správa silnic Moravskoslezského kraje rozběhne druhou letošní seč travního porostu kolem krajských komunikací.
 
sekaka5
 
Úroda z polí v blízkosti silnic je již z větší části sklizená a proto mohou silničáři začít sekat silniční pozemky sekačkami, které se budou pohybovat po polích a sekat trávu z druhé strany silničního pozemku. I když nové sekací stroje, které Správa silnic na některých střediscích pořídila v letošním roce, jsou výkonnější, posekat trávu na ploše přibližně 16 mil. m2 potrvá do podzimu. Silniční zeleň na jednotlivých úsecích bude sečena časově podle důležitosti silniční sítě.
 
sekaka4
 
 
„Sečení silniční zeleně se provádí ve dvou hlavních cyklech. První jsme provedli během června a července. Zde bylo podstatné, abychom zajistili, především dobrý výhled řidičům na křižovatkách. Druhou seč začínáme nyní na plnou šíři silničního pozemku, a to jak strojně s využitím traktorových sekaček, tak v hůře dostupných místech ruční technikou,“ informoval technicko-provozní náměstek Milan Novák a dodal: V podzimním období se opět zaměříme na výsek křoví, kácení stromů a ořez suchých větví silničního stromoví lemující silnice II. a III. tříd. Vše bude záležet na klimatických podmínkách letošního podzimu“.
 
sekaka3