inmotion discount
stin
31.7.2014 Silné bouřky s vydatnými dešťovými přeháňkami způsobují na některých místech našeho regionu zanášení příkopů a tím i špatný odtok přívalové vody.  Pracovníci Správy silnic Moravskoslezského kraje tak v těchto dnech soustřeďují svou pozornost také na čištění příkopů a rigolů nebo seřezávání zanešených krajnic kolem silnic, aby se tak zlepšilo jejich odvodnění.
 
 pkopy2
 
Během úterka a středy tohoto týdne se čistily příkopy například v městské části Opava – Zlatníky – Stěbořice, podél silnice III/45722 v Bohušově a u silnice III/45713 v Petrovicích na Bruntálsku, ve Fryčovicích na Frýdeckomístecku i ve Staré Vsi n. Ondřejnicí nebo podél silnice I/47 ve Fulneku na Odersku. Čištění rigolů a seřezávání krajnic prováděli silničáři kolem silnice I/58 v Příboru na Novojičínsku, kolem silnice I/11 v Neborech na Třinecku a v Palkovicích – Myslíku u silnice III/4848.
 
itnKA1
 
V současnosti hloubení příkopů a seřezávání krajnic již silničáři provádí strojně. K tomu mají k dispozici novou techniku, která postupně nahrazuje tu starou. Například v roce 2013 byl na středisko Karviná pořízen nový, výkonnější bagr.
Čištění příkopů a seřezávání krajnic a práce na zlepšení odvodnění komunikací budou pokračovat až do podzimních měsíců.
itnKA2