inmotion discount
stin
20.5.2014 Deštivé počasí, které zvedlo hladiny moravskoslezských řek doprovázené silným větrem způsobilo nepořádek na komunikacích našeho regionu, který se pracovníci Správy silnic snažili co nejrychleji uklidit. Jednalo se především o ulámané suché větve a části stromů. Vzhledem k tomu, že se vítr přehnal přes celé území kraje, čištění se provádělo skoro na všech střediscích Správy silnic Moravskoslezského kraje. V současnosti můžeme konstatovat, že se vracíme k standardní letní údržbě, což je čištění komunikací, příkopů, seřezávání nánosů z krajnic a samozřejmě pokračujeme ve vysprávkách poškozených vozovek.
                         
                           Vítkovsko
 polomvtkov217
 
Slunečné počasí, které nás tento týden čeká, využijeme také k nátěrům zábradlí mostů, ale hlavně se opět vrátíme k letošnímu prvnímu sečení trávy kolem cest s cílem zajistit dobré rozhledové poměry hlavně na křižovatkách.
 
 
                             Vítkovsko
polomvtkov218 
 
 
„V letošním roce, kromě souvislých oprav komunikací, které jsou odvislé od přidělených finančních prostředků z rozpočtu kraje  a realizace staveb financovaných z regionálního operačního programu, se budeme zaměřovat hlavně na preventivní údržbu mostů a ve spolupráci s Policií ČR na zvyšování  bezpečnosti na silnicích. Jednou z možností je například natírání stromů, stojících v krajnici, bílým pruhem. Již nyní se věnujeme opravám vodorovného a svislého dopravního značení i opravám a doplňování svodidel v nebezpečných úsecích,“ řekl technicko-provozní SSMSK náměstek Milan Novák.
 
 
                               Vítkovsko
polomvtkov221