20.5.2014 Deštivé počasí, které zvedlo hladiny moravskoslezských řek doprovázené silným větrem způsobilo nepořádek na komunikacích našeho regionu, který se pracovníci Správy silnic snažili co nejrychleji uklidit. Jednalo se především o ulámané suché větve a části stromů. Vzhledem k tomu, že se vítr přehnal přes celé území kraje, čištění se provádělo skoro na všech střediscích Správy silnic Moravskoslezského kraje. V současnosti můžeme konstatovat, že se vracíme k standardní letní údržbě, což je čištění komunikací, příkopů, seřezávání nánosů z krajnic a samozřejmě pokračujeme ve vysprávkách poškozených vozovek.
                         
                           Vítkovsko
 polomvtkov217
 
Slunečné počasí, které nás tento týden čeká, využijeme také k nátěrům zábradlí mostů, ale hlavně se opět vrátíme k letošnímu prvnímu sečení trávy kolem cest s cílem zajistit dobré rozhledové poměry hlavně na křižovatkách.
 
 
                             Vítkovsko
polomvtkov218 
 
 
„V letošním roce, kromě souvislých oprav komunikací, které jsou odvislé od přidělených finančních prostředků z rozpočtu kraje  a realizace staveb financovaných z regionálního operačního programu, se budeme zaměřovat hlavně na preventivní údržbu mostů a ve spolupráci s Policií ČR na zvyšování  bezpečnosti na silnicích. Jednou z možností je například natírání stromů, stojících v krajnici, bílým pruhem. Již nyní se věnujeme opravám vodorovného a svislého dopravního značení i opravám a doplňování svodidel v nebezpečných úsecích,“ řekl technicko-provozní SSMSK náměstek Milan Novák.
 
 
                               Vítkovsko
polomvtkov221