inmotion discount
stin
7.3.2014 Zemědělci začínají  vyjíždět do polí zasívat jařiny o několik týdnů dříve než je obvyklé a netrpělivě čekají, až jim správci silnic uklidí pole od zásněžek. Proto zaměstnanci Správy silnic Moravskoslezského kraje v těchto dnech intenzivně pracuji na sběru zásněžek a svozu na jednotlivá střediska v rámci celého regionu. Svoz zásněžek probíhá nejen podél silnic II. a III. tříd, ale také po dohodě s Ředitelstvím silnic dálnic ČR kolem silnic I. tříd.
 
 Azsnky1
 
„Museli jsme mít alespoň trochu jistotu, že v letošním zimním období již zásněžky nebude potřeba. Výhled počasí však neavizuje žádné sněhové překvapení, současně jsme chtěli vyjít vstříc i zemědělcům a proto jsme vyhlásili sběr zásněžek a sněhových tyčí po celém Moravskoslezském kraji,“ řekl ředitel Správy silnic Tomáš Böhm.
 
 Azsnky2
 
Zásněžky se shromažďují na jednotlivých střediscích, kde je ihned prováděna jejich případná oprava, aby tak byly připraveny na další zimní sezónu. Každoročně je počet kusů zásněžek doplňován o zničené nebo zcizené zásněžky. Jednou z činností silničářů je jejich výroba a oprava. V rámci zimní údržby musí zaměstnanci správy silnic navést a odvést přibližně 40 km zásněžek.
Azsnky3