inmotion discount
stin
17. 1. 2014 Technika, kterou používají silničáři na zimní i letní údržbu silnic je finančně velmi náročná, proto se nakupuje po etapách, aby se tak zajistila postupná obměna a modernizace vozového parku Správy silnic Moravskoslezského kraje. V závěru roku 2013 byl radou kraje schválen plán nákupů potřebné techniky pro letošní rok v celkové výši přibližně 47 mil. Kč. Jedná se například o nákup podvalníku na převoz nakladačů a těžkých strojů, nové kompletně vybavené sypače, frézu na asfalt, malý finišer na velkoplošné vysprávky, zálivkové soupravy nebo traktorové sekačky k sečení silniční zeleně včetně zimní výbavy. Ano, není to chyba, jedná se o traktor, u kterého lze zaměnit sekací zařízení za pluh na odklízení sněhu.
 
 
Například krajští silničáři mají v plánu v letních a podzimních měsících dvakrát posekat silniční zeleň kolem silnic II. a III. tříd, což představuje plochu cca 16 mil. m2, kterou můžeme srovnat například s velikostí 1 500 fotbalových hřišť. K této činnosti je zapotřebí dostatečné množství kvalitní techniky včetně ručních sekaček, které se při seči používají na méně dostupných místech nebo v okolí překážek.
 
„V loňském roce jsme nakoupili traktorovou sekačku včetně zimního vybavení na středisko Bruntál. Podobné dvě sekačky jsme pořídili pro středisko Frýdek-Místek a jednu pro středisko Nový Jičín v celkové hodnotě necelých 12 mil. Kč,“ informoval technicko-provozní náměstek Správy silnic Moravskoslezského kraje Milan Novák.
 
 
Nová traktorová sekačka na středisku Frýdek - Místek
Asekacka
 
 
Pro rok 2014 je v plánu nákup dalších 3 traktorových sekaček včetně zimního vybavení  tj. pluhů a sněhové frézy a to pro střediska Nový Jičín a Opava s předpokládanými finančními náklady ve výši 12,3 mil. Kč.
 
Traktorová sekačka
Asekacka2
 
 
 
V letošním roce tak bude kolem krajských silnic jezdit celkem 51 sekaček, které má Správa silnic Moravskoslezského kraje k dispozici.