27.8.2013 Prázdniny končí – provoz začíná…! Tak se jmenuje akce pro celou rodinu, kterou na poslední den letních prázdnin – sobotu 31. srpna – připravili Moravskoslezský kraj se společností Hyundai Motor Manufacturing Czech v centru bezpečné jízdy Libros v Ostravě. Ve spolupráci s Policií ČR, Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje, organizací BESIP a Městskou policií Ostrava čeká na děti a jejich rodiče pestrý odpolední program. Jeho cílem je nejen pobavit, ale zejména upozornit na to, že s končícími prázdninami se vrátí nejen škola, ale i nebezpečný městský ruch plný aut, tramvají a autobusů. Sobotní dopravně-bezpečnostní akce má především pomoci předcházet tragédiím, které může způsobit i malá nepozornost chodců či řidičů. 
„Zábavnou formou chceme dětem připomenout, že se vracejí do města s hustým provozem a spoustou nebezpečí.  Řidiče zas upozornit na to, že se opět budou ve městě potkávat s dětmi,které jsou ještě v zajetí prázdninových vzpomínek, roztěkané, a snadno by nejen cestou do školy mohly přehlédnout přijíždějící vozidla,“ uvedl moravskoslezský hejtman Miroslav Novák.
 
 
Pro děti je po celé odpoledne v každou celou hodinu připravena dopravně-bezpečnostní soutěž o ceny, při které si mohou osvěžit své znalosti, jak řešit dopravní situace. Pro ty nejmenší nebudou chybět nafukovací atrakce.
 
„Mezi patnáctou a šestnáctou hodinou by si návštěvníci neměli nechat ujít zajímavou ukázku – odpálení airbagů v autě s komentářem a následné rozstříhání vozidla při vyprošťování posádkyjednotkou hasičů. Dospělí si v průběhu odpoledne budou moci vyzkoušet školu smyků na kluzné desce v areálu Libros,“ zve na sobotní akci Prázdniny končí – provoz začíná…! náměstek hejtmana pro investice a cestovní ruch Ivan Strachoň.
 
Po celou dobu konání akce od 13 do 18 hodin jsou pro návštěvníky areálu Libros v Ostravě-Přívozu připraveny také stánky s občerstvením a místa k posezení. Vstup je zdarma.