22.7.2013  Pro letošní rok má správa silnic našeho kraje z rozpočtu Moravskoslezského kraje na souvislé opravy silnic II. a III. tříd k dispozici celkem 144 mil. Kč. Je to částka, za kterou bude v roce 2013 opraveno přibližně 30 km krajských silnic.

 

   „Můžeme konstatovat, že ¼ komunikací II. a III. tříd by potřebovala opravit. Samozřejmě záleží hlavně na finančních prostředcích, které můžeme na rekonstrukce cest použít,“ vysvětluje ředitel Správy silnic Moravskoslezského kraje Tomáš Böhm a doplňuje: „Hlavními kritérii pro zařazení silnice do plánu oprav je její technický stav, důležitost a vytíženost komunikace. V některých obcích musíme například počkat na vybudování nových přípojek, chodníků či kanalizací tak, abychom v koordinaci s těmito stavbami položili nový povrch cesty“.

A souvisl opravy Doln Datyn
                           Opravený úsek v Dolní Datyni

V současné době jsou již ukončeny práce na stavbě v Řepišti – Lískovci na Frýdecko-Místecku, v Kopřivnici na ulici Záhumenní a ve Štítině na Opavsku. Dále v Dolní Datyni a také v Krásných Loučkách na Bruntálsku.
Ostatní stavby jsou v těchto dnech již v realizaci a nebo probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby. 

Stavební mechanismy můžeme vidět například v Ostravě – Zábřehu na ulici Výškovická, zde se opravuje úsek od křižovatky ul. U Studia po křižovatku ul. Jugoslávská, ve Zbyslavicích-Kyjovicích na Opavsku a ve Sviadnově – Staříči. Během tohoto týdne se začne s opravou ve Velké Polomi na ul. 9. května od křižovatky silnice I/11 po křižovatku silnice III/46610 ul. Na Rohuli.

„Stavební práce na krajských cestách budou probíhat až do podzimu a proto žádáme řidiče o trpělivost,“ uzavřel ředitel Tomáš Böhm.