29.3.2016  Podle předpovědi počasí to vypadá, že zima ustoupila a silničáři se mohou pustit do údržby krajských silnic poškozených po zimním období. Než se tak stane, musí se silnice nejprve vyčistit. I když zimní období oficiálně končí 31. března už nyní vozidla Správy silnic začínají postupně čistit krajské komunikace.

 

 čištění2

 

Čištění probíhá podle zpracovaného časového harmonogramu, kdy se začíná na důležitých silnicích a průtazích velkých měst. Bude trvat přibližně 1-2 měsíce a na něj pak naváže další nadlimitní čištění vybraných silnic našeho kraje ve čtyřech cyklech. Na podzim pak opět proběhne čištění všech krajských komunikací.

 

K plnému nasazení techniky ještě stále brání nutnost držet zimní pohotovost. Není proto možné veškerou techniku ihned přestavět na letní údržbu. To se bude dít zřejmě v závěru tohoto týdne. Některá střediska jako Bruntál a Frýdek – Místek mají na silnicích stále zimní podmínky.

 

Zásněžky2

 

V průběhu jarního čištění se postupně uklidí zásněžky včetně sněhových tyčí a začnou opravovat výtluky, to však bude záležet na termínu rozjezdu výroby teplé obalované směsi, která je na opravy komunikací potřebná.