10.9.2015  Motoristé, projíždějící Ostravou, mohou od zítřejších šesti hodin (11. 9.) jezdit po kvalitnější komunikaci. Končí rekonstrukce a modernizace jedné z nejfrekventovanějších cest v krajském městě – Mariánskohorské ulice, včetně rušné křižovatky s ulicí 28. října a ulice Opavské.
 

marinsko2

Investorem staveb, které začaly počátkem července, je Moravskoslezský kraj. Akce za téměř 150 milionů korun byly spolufinancovány za pomoci evropských peněz z Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko. Právě kvůli dotacím z Evropské unie nebylo možné kompletní výměnu asfaltu a podloží odsunout na jiný, méně exponovaný termín.

 

 Marinskohorsk11

 

Marinskohorsk10

 

„Ulice Mariánskohorská i Opavská vykazovaly již velké opotřebení a časté poruchy, oprava byla nezbytně nutná. Zásah do dopravy v Ostravě to byl velký i vzhledem k  pracím na dalších komunikacích ve městě, které probíhaly souběžně. Ale podařilo se vše zvládnout bez větších komplikací, věřím, že i řidiči ocení výsledek – větší bezpečnost a plynulost silničního provozu, včetně lepší dopravní situace v krajském městě a přilehlém okolí,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Josef Babka. Upozornil, že v průběhu víkendu bude ještě v úseku mezi dálničním přivaděčem a křižovatkou Cihelní dokončena výměna živičných vrstev.

 

marinsko4

 

„Jsem rád, že nezbytná, časově náročná a rozsáhlá rekonstrukce ulice Mariánskohorské včetně rekonstrukce autobusových zálivů, instalace nového dopravního značení, výměny svodidel a nového povrchu příjezdových ramp, proběhla bez větších stavebních problémů a podle časového harmonogramu,“ řekl ředitel Správy silnic Moravskoslezského kraje Tomáš Böhm.

 

marinsko5

 

Dobrá zpráva je také to, že díky evropským penězům a s využitím uzávěry Mariánskohorské ulice, mohlo být provedeno odkanalizování ulice 28. října, která se nachází v ochranném vodárenském pásmu, včetně pokládky kvalitního, nového povrchu vozovky s betonovou deskou v místě největšího zatížení.

 

ROPlogo